Szwajcaria z Wyspą Kwiatów Mainau /6 dni

Dodane: Wtorek, 14 Styczeń, 2020  19:34
  • Kategoria: Wakacje i turystyka / Wycieczki turystyczne
  • Cena: 2 150 zł

Opis oferty:

Arion Senior - oferta skierowana do osób dojrzałych. Możliwość wpłaty w nieoprocentowanych ratach / brak nocnych przejazdów / tempo zwiedzania dostosowane do wszystkich osób.

Strona internetowa: arionsenior.pl

Program wycieczki:

1 dzień
Wyjazd z Krakowa godz. 04:00, Katowic godz. 05:00 /Dla osób spoza Krakowa możliwe dodatkowe noclegi przed i po wycieczce: + 65 zł/os/nocleg w pokoju 2-os, wyjazd na wycieczkę z hotelu/. Przejazd do Niemiec w okolice granicy ze Szwajcarią, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie. Przejazd do „krainy kwiatów i motyli” czyli na WYSPĘ MAINAU na jeziorze Bodeńskim. Ta piękna kwiatowa wyspa – ogród zachwyca różnorodną roślinnością od ogromnych sekwoi po malownicze kwiaty. Ciepły, wilgotny mikroklimat panujący na wyspie umożliwia uprawę egzotycznych roślin. Szczególnie warto zwiedzić MOTYLARNIĘ z „halą wolnych lotów”, w której kolorowe motyle latają tuż przed nosami zwiedzających. Całość uzupełniają piękne widoki na jezioro Bodeńskie. Przejazd do niezwykle urokliwej miejscowości STEIN AM RHEIN (Stein nad Renem) na spacer zaułkami średniowiecznej starówki uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii. Następnie przejazd do NEUHAUSEN, gdzie znajduje się największy w Europie WODOSPAD RHEIFALL. Panoramę 23 – metrowej kaskady wodospadu zobaczymy z tarasu widokowego Zamku Laufen. W drodze powrotnej do hotelu wstąpimy do miasteczka SZAFUZA na krótki spacer po zabytkowej części miasta słynącego z charakterystycznych kamienic z oknami wykuszowymi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie. wykwaterowanie. Przejazd do ZURYCHU – zwiedzanie największego miasta Szwajcarii, m.in. spacer ulicą Bahnhofstrasse nazywaną „najbogatszą ulicą świata” pod którą znajdują się największe bankowe skarbce, taras widokowy Lindenhof – dawny posterunek rzymski, Kościół św. Piotra z największą tarczą zegarową w Europie, Kościół Fraumünster z witrażami autorstwa Marca Chagalla. Przejazd do LUCERNY – spacer po Starówce: m.in. średniowieczne, drewniane mosty – Kapellbrücke (Most Kapliczny) i Spreuerbrücke (Most Młyński), fragmenty dawnych murów miejskich, urokliwe place starego miasta, pomnik śpiącego Lwa – jeden z najbardziej znanych w Szwajcarii. Przejazd do BERNA, spacer ulicami szwajcarskiej stolicy, której starówka wpisana jest na listę UNESCO: m.in. Bärengraben – grota zamieszkiwana przez niedźwiedzie, od których wywodzi się nazwa stolicy, ulica Kramgasse, wzdłuż której na długości 6 km ciągną się kamienice z podcieniami, katedra św. Wincentego z ponad 100-metrową wieżą, zabytkowe fontanny, w tym słynna Fontanna Wielkoluda – według legendy olbrzyma pożerającego dzieci, wieża zegarowa Zytglogge, gmach szwajcarskiego Parlamentu. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy jeziora Genewskiego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie atrakcji turystycznych położonych nad JEZIOREM GENEWSKIM: malowniczo położony nad samym jeziorem zamek CHATEAU DE CHILLON – jeden z najliczniej odwiedzanych zamków w Szwajcarii z którego okien zobaczymy alpejskie szczyty odbijające się w lazurowej tafli jeziora, miasteczko MONTREUX – uważane za najstarszy kurort w Europie, spacer promenadą, którą chętnie przechadzali się znani tego świata na czele z Cesarzową Elżbietą (Sissi) czy Freddiem Mercury. Następnie zwiedzimy miasteczko VEVEY w którym zmarł H. Sienkiewicz oraz olimpijskie miasto – LOZANNA: spacer po starówce, w trakcie którego zobaczymy m.in. Katedrę gotycką, Stare Miasto, Fontannę Sprawiedliwości, Ratusz. W trakcie powrotu do hotelu zobaczymy również miejscowość uzdrowiskową EVIAN, znanej na całym świecie wodzie mineralnej Evian. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do GENEWY, spacer promenadą nad jeziorem do największej fontanny na świecie Jet d’Eau, bijącej na wysokość aż 140 m, zwiedzanie licznych zabytków starówki genewskiej, m.in. ascetyczna Katedra Św. Piotra, Audytorium Kalwina, Ratusz, w którym podpisano wiele międzynarodowych umów i porozumień, Teatr Narodowy, jeden z największych na świecie pomników – liczący 100 m długości Monument Reformatorów. Następnie przejazd na PLAC NARODÓW – miejsce będące siedzibą światowych organizacji takich jak ONZ, Międzynarodowa Organizacja Czerwonego Krzyża, Światowa Organizacja Handlu i wiele innych, spacer koło Pałacu Narodów, przed którym powiewają kolorowe flagi ponad 190 krajów należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wyjazd do Austrii. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Innsbrucka, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. W trakcie przejazdu postój w Czechach na obiad (płatny we własnym zakresie). Planowany przyjazd do Katowic i Krakowa około godz. 21:30 – 22:00.

Terminy i ceny:
11.05 – 16.05.2020 / Cena: 2.150,00 zł/osoba
08.06 – 13.06.2020 / Cena: 2.150,00 zł/osoba

Cena zawiera:
- przejazd autokarem klasy lux /DVD, barek, WC, klimatyzacja/,
- opłaty drogowe i parkingowe,
- 5 noclegów w Pensjonatach lub Hotelach*** , pokoje 2 – osobowe z łazienkami,
- 5 śniadań,
- 5 obiadokolacji: dwa dania + woda,
- opieka pilota,
- ubezpieczenie NNW do 2 000 EUR, KL do 15 000 EUR, bagażu do 200 EUR,
- opłata administracyjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- podatek VAT.

Dodatkowo płatne:
- Dopłata do pokoju 1 – osobowego: + 960 zł.
- Dopłaty: taxa hotelowa 5 CHF, słuchawki Tour-Guide 7 CHF, bilety wstępu w Szwajcarii: Zamek Chateau.
de Chillon ok 14 CHF, Wyspa Mainau ok 20 CHF, Wodospad Rheinfall: ok 6 CHF. RAZEM ok. 55 CHF.
- Ceny wstępów mogą ulec zmianie.

Bezpośredni link do oferty: https://arionsenior.pl/szwajcaria-z-wyspa-kwiatow-mainau/

W razie pytań prosimy o kontakt tel: 12 632 01 50
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Kraków
Dorota
Na Lento.pl od 24 kwi 2019
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń