Murzynio - skrzywdzony psiak szuka doświadczonego opiekuna,

Dodane: Poniedziałek, 10 Maj, 2021  15:30
  • Kategoria: Psy
  • Rasa:Psy ze schronisk
  • Cena: Za darmo

Opis oferty:

Przedstawiamy Murzynia - dojrzałego, początkowo bardzo nieufnego i ostrożnego psiaka, który trafił pod naszą opiekę po tym, jak 4,5 roku swojego życia spędził przypięty do łańcucha!! Nigdy nie był z niego spuszczany, nie miał kontaktu z ludźmi.
Jedyny kontakt z człowiekiem jaki miał ten psiak to moment, gdy przynoszono mu jedzenie.
Tortury psychiczne, których doznał ten piękny psiak były dla niego z pewnością niewyobrażalne; tkwił na uwięzi, nie był spuszczany z łańcucha, nie "wyspacerowany", z niezaspokojoną podstawową psią potrzebą jaką jest ruch.
Skutek? Człowiek dla Murzynka był "tym czymś", co przychodziło do niego tylko po to, by dać mu jeść i pić.
Wiele tygodni zajęło nam nawiązanie właściwej relacji z Murzynkiem. Pomimo OGROMNYCH postępów, które zrobił nasz podopieczny nadal potrzebna jest z nim praca, a przede wszystkim postawienie mu jasnych oczekiwań.
Murzynio potrzebuje człowieka - przewodnika. Wierzymy, że w odpowiednich!! rękach stanie się genialnym towarzyszem, ale Murzynio to NIE JEST PIES, którego po tygodniu czy dwóch należy wprowadzić do łóżka i próbować w ten sposób rekompensować lata cierpień.
Jasno postawione wymagania to klucz do dobrego porozumienia z Murzyniem.
Murzynio to psiak w typie owczarka, pies pracujący. Gdy pozwolimy mu wejść sobie na głowę on na pewno to zrobi, a jako, że nie jest psem-przywódcą, a raczej złamanym psychicznie zwierzakiem, nie poprowadzi on swojego stada (rodziny), będzie w dużym stresie i może zachowywać się w sposób dla niektórych niezrozumiały.
Obecnie Murzynio ma 5 lat, jest psem znacznie bardziej radosnym niż w chwili, gdy do nas trafił. Nie boi się już swoich opiekunów, ufa im.
Murzynio jest prawie wielkości owczarka, waży około 30 kg, to jego właściwa masa ciała.
To, co najgorsze jest już za nim. Teraz czas na dobry, troskliwy, aktywny dom, który wypracuje z Murzyniem właściwy i przewidywalny schemat zachowania.
Jeśli ktoś z Państwa zdecyduje się dać dom Murzyniowi pomożemy, z pomocą specjalisty, przebrnąć przez pierwsze dni adaptacji w nowym domu.
Profilaktyka:
Piesek otrzymał komplet szczepień, jest ogólnie zdrowy. Został odrobaczony i odpchlony. Jest zaczipowany i został wykastrowany.
Zapraszamy do naszego schroniska. Jeśli znajdą Państwo pieska, który skradnie Państwa serce pomożemy z transportem do nowego domu na rozsądną odległość. Schronisko znajduje się w Racławicach koło Miechowa w woj. małopolskim (około 40 km od Krakowa). Wszystkie zwierzęta z naszego schroniska są przed adopcją sterylizowane lub kastrowane i poza względami medycznymi nie ma od tego odstępstwa.
Informujemy, że nie wydajemy zwierząt na łańcuch, ani szczeniąt na zewnątrz.
W sprawie adopcji prosimy o kontakt telefoniczny pomiędzy 8:00-20:00. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Tel: 793 - pokaż numer telefonu - . Na smsy nie odpowiadamy. www.schroniskopsiepole.pl
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 8MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Kraków
Iwona
Na Lento.pl od 02 mar 2012
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
  • Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnijUdostępnij na Messenger Kopiuj link do ogłoszenia

Dodaj notatkę

Opis musi być krótszy niż 250 znaków