kontrola systemu klimatyzacji - Obowiązkowe przeglądy

Dodane: Czwartek, 26 Marzec, 2020  18:43
  • Kategoria: Usługi / Pozostałe usługi

Opis oferty:

kontrola systemu klimatyzacji - Obowiązkowe przeglądy, książka obiektu budowlanego.
Zgodnie z obowiązkiem, wynikającym z ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 o charakterystyce energetycznej budynków, (Dz.U.2018.1984 t.j. ) oraz ustawy prawo budowlane (książka obiektu budowlanego) oferuje Państwu wykonanie usługi w zakresie kontroli systemu klimatyzacji.

Rozdział 3. Zasady kontroli systemu ogrzewania i systemu klimatyzacji w budynkach
Art. 23. Kontrole budynków w czasie ich użytkowania
1. Właściciel lub zarządca budynku jest obowiązany poddać budynki w czasie ich użytkowania kontroli:
2) okresowej, co najmniej raz na 5 lat, polegającej na ocenie efektywności energetycznej zastosowanych urządzeń chłodniczych o mocy chłodniczej nominalnej większej niż 12 kW.

2. Kontrole systemu ogrzewania lub systemu klimatyzacji obejmują ocenę sprawności tych systemów oraz ich dostosowania do potrzeb użytkowych budynku.
Art. 64 ust. 3 ustawy – Prawo budowlane, protokoły z kontroli obiektu budowlanego, w tym protokoły z kontroli systemu ogrzewania i systemu klimatyzacji, o których mowa w art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (Dz. U. poz. 1200), oceny i ekspertyzy dotyczące jego stanu technicznego, świadectwo charakterystyki energetycznej oraz dokumenty, o których mowa w art. 60, są dołączone do książki obiektu budowlanego. Przytoczona powyżej regulacja prawna obowiązuje od dnia 9 marca 2015 r., tj. od dnia wejścia w życie ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (Dz. U. poz. 1200).
Kontroli systemu ogrzewania i systemu klimatyzacji w budynku może dokonywać osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia oraz jest wpisana do wykazu osób uprawnionych do kontroli systemu ogrzewania lub systemu klimatyzacji w centralnym rejestrze na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Kontakt, dodatkowe informacje:
Wiesław Widlak
506 - pokaż numer telefonu -
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Kraków
Wiesław Widlak
Na Lento.pl od 24 kwi 2018
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń