Grzybnia Kurka Pieprznik Jadalny 10 g MYCELIUM

Dodane: Wtorek, 23 Luty, 2021  15:34
  • Kategoria: Żywność / Dobra z lasu
  • Cena: 25 zł

Opis oferty:

Super-Grzybnia Kurka Pieprznik Jadalny 10 g Mycelium
Pieprznik jadalny popularnie nazywany kurką, również lisiczką. Jest to smaczny i chętnie poszukiwany grzyb jadalny. Posiada nieregularny kapelusz o średnicy od 10-70 mm. Młody nieco wypukły, w późniejszym czasie stający się wklęsłym. Pieprznik jadalny ceniony jest ze względu na smak, aromat, a także twardość i chrupkość owocników. Zapach Kurki jest lekko owocowy, korzenny, nieco pieprzowy. Smak łagodny, kwaskowaty lub lekko ostry. Wykorzystywany jest w wielu przepisach kulinarnych np. jako farsz, lub sos kurkowy

Grzybnia posiana w odpowiednim miejscu wykorzystuje symbiozę grzybów z roślinami. W dogodnych warunkach atmosferycznych i glebowych powinna owocować już w drugim roku od posiania i dawać grzyby przez następne trzy, a nawet pięć lat.

Porady dotyczące uprawy:
Porady dotyczące uprawy:
Należy aplikować grzybnię od połowy kwietnia do października. W miejscu aplikacji grzybni powinny rosnąć drzewa iglaste, najlepiej sosny ( tworzy mikoryzę także z świerkiem, dębem, bukiem, grabem ). Jako podłoże zaleca się stosować gotową ziemię ogrodniczą z dużą zawartością torfu. Żeby zwiększyć jakość podłoża należy zebrać wierzchnią warstwę gleby w lesie iglastym.

Uprawa i pielęgnacja kurki pieprznika jadalnego:
Wokół pnia drzewa wykopać 3 otwory o średnicy 30-40 cm i głębokości 15 cm. Otwory należy wykopać w odległości 0,5 – 5m ( ok. 10 średnic pnia ) od pnia drzewa.
Wypełnić otwory do połowy przygotowanym podłożem, umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i ubić (mocno)
Miejsce aplikacji należy starannie podlać, 1 wiadro wody wokół każdego dołka.
Przykryć warstwą liści, igieł, mchu, gałązek itp. z lasu.
Bardzo dobry wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru ( 10 g na 10 litrów wody )
W okresie owocowania, w przypadku braku opadów zaleca się cykliczne zwilżanie gleby.
Występowanie:
Należy do najczęściej występujących grzybów leśnych. Rośnie w lasach liściastych i iglastych, często na piaszczystych, kwaśnych glebach, zazwyczaj gromadnie. Często pod świerkami pośród mchów. Kurki występują od maja do listopada.

Owocowanie
W sprzyjających warunkach grzyby pojawiać się mogą po pierwszym lub drugim roku od posadzenia grzybni. Grzybnia powinna owocować 3-4 lata.

Wydajność
W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu grzybów.

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych nie gwarantuje rezultatu, gdyż plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody jak i wielu innych czynników. Do ich uprawy stworzyć należy warunki najbardziej zbliżone do naturalnych. Grzybnię aplikować zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w dość krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 8MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Kraków
Viktor
Na Lento.pl od 09 wrz 2019
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
  • Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnijUdostępnij na Messenger Kopiuj link do ogłoszenia

Dodaj notatkę

Opis musi być krótszy niż 250 znaków